Styl online

tematyczny blog internetowy!

Posted by admin On December - 15 - 2018
Metoda Krakowska – właściwa pomoc terapeutyczna dla dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Autyzm – to w naszych czasach ogromny problem. Duża liczba dzieci ma trudności związane z właściwym rozwojem. Powodów może być cała masa. Specjaliści nie są w stanie wskazać jednoznacznie. Jedno jest pewne: takie dzieci potrzebują terapii. Wielkie poważanie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Dlaczego?

Metoda Krakowska – walory
Opiekunowie, jeśli słyszą o problemach rozwojowych swojego dziecka są załamani. Oczywiście, że jest to duży kłopot. Gdy minie pierwszy szok opiekunowie zapoczątkowują poszukiwania optymalnej terapii. Wkład rodziców jest bezcenny i zasadniczo przekłada się na pomyślność dziecka. Szukając rodzice natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to stosunkowo dość niedawno stworzona terapia. Jej twórcą jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata pracowała z dziećmi niesłyszącymi – na tej podstawie zbudowała podstawy terapii która wspiera dzieci z zaburzeniami. Czym cechuje się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to wspaniała pomoc dla dzieci zaburzonych. Sporo rodziców z powodzeniem ją stosuje. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Opiera się na stymulowaniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej zadaniem jest przeprowadzenie dziecka przez wszystkie cykle rozwoju, jak to się dzieje spontanicznie w przypadku dziecka prawidłowo rozwijającego się. Zasadnicze znaczenie posiada umiejętność czytania. W związku z tym dziecko od razu uczy się czytać. Nie ma znaczenia wiek – nawet 2-letnie dzieci mogą nauczyć się czytać. Zdolność czytania ma zasadnicze znaczenie. Dzieci szybciej rozumieją otaczającą je rzeczywistość, jeżeli umieją czytać.

Terapia Metodą Krakowską zaczyna się od słuchania wyjątkowych nagrań za pomocą słuchawek. Ten proces jest dość wymagający, ponieważ dziecko nie chce słuchać.
Następna faza to wykorzystywanie różnorakich pomocy terapeutycznych opracowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne kształtują w dziecku ważne umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć sekwencyjną, szeregowanie, logiczne myślenie, umiejętność nawiązywania relacji a także wiele innych. Pomoce terapeutyczne wskazane powyżej używa stopniowo. Zaliczamy do nich : gry memory, zabawki, puzzle i inne.

Metoda Krakowska to skuteczna terapia. Warto ją szczegółowo, żeby pomóc swojemu dziecku.
źródło: https://juniora.pl/

Comments are closed.